advokat.0681281818@gmail.com

Вид на проживання в Україні

+38 (068) 128-18-18

+38 (073) 128-18-18

+38 (095) 128-18-18

advokat.0681281818@gmail.com

!!! Зверніть увагу, що правила отримання як постійного, так і тимчасового виду на проживання в Україні зазнали коригування. Великі зміни при оформленні дозволу на проживання торкнулися росіян. Наведена нижче інформація повністю актуалізована.

Що змінилося з 2018 року:

З січня 2018 року набули чинності зміни законодавства в процедурній частині оформлення посвідки на проживання, так:

 • впроваджується нова форма бланка посвідчення як постійного, так і тимчасового виду на проживання;
 • посвідчення постійного виду на проживання необхідно переоформити кожні 10 років;
 • діти документуються окремим посвідченням;
 • документи на продовження посвідки на тимчасове проживання подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до кінця терміну дії
 • документи на первинне оформлення тимчасового і постійного виду на проживання подаються не пізніше 15 робочих днів до закінчення встановленого терміну перебування в Україні
 • законно встановлений термін оформлення тимчасової посвідки на проживання - до 15 р.д.
 • неповнолітні діти іноземців відтепер не вносяться в посвідчення ВНП
 • продовження тимчасової посвідки на проживання відбувається в формі обміну посвідчення. тобто кожен раз видається новий бланк.

Старі бланки діють весь термін, на який вони видані.

Вид на проживання (ВНП) - це офіційний документ, який засвідчує особу і підтверджує право іноземця або особи без громадянства постійно або тимчасово проживати в державі перебування.

Закон встановлює право органів ГМС розглядати заяву про видачу постійного ВНП протягом 12 місяців. У разі відмови, навіть з формальних причин, наступну заяву про видачу посвідчення можливо подати не раніше ніж через 12 міс.

В залежності від наявних у іноземця підстав ВНП ділиться на:

 • постійний вид на проживання в Україні;
 • тимчасовий вид на проживання.

Основною відмінною особливістю двох видів ВНП є термін дії: так, постійний ВНП діє безстроково (бланк підлягає заміні кожні 10 років), а тимчасовий вид на проживання - діє від 1 року до 3-х років (з можливістю продовження). Однак, обов'язково варто дотриматися умови про обмін обох документів при досягненні віку 25 і 45 років. ВНП оформляють особам незалежно від віку (нагадаємо, що раніше окреме посвідчення оформлялося з 16-річного віку, проте, у виняткових випадках, документ міг бути оформлений до досягнення цього віку за згодою обох батьків.

Вперше в Україні! Ми гарантуємо збереження паспортних документів.
страхова покриття - 10 0000 !!!

Отримати дозвіл на проживання в Україні: чи треба?

Відповідь на питання чи потрібно оформляти дозвіл на проживання в Україні - виняткова ваша компетенція, ми спробуємо детальніше розповісти про його переваги та недоліки.

Перш за все, вид на проживання - це документ, який дозволяє легально перебувати на території України тривалий період.

Варто згадати, що з недавніх пір в країні кардинально змінилися правила перебування іноземців (детальніше про нововведення ви можете почитати тут). У цьому матеріалу ми лише коротко вкажемо, що, за загальним правилом, іноземець може перебувати в Україні обмежений проміжок часу (як правило, 90 днів (в т.ч. накопичувально) протягом 180, при цьому відлік останнього періоду починається з моменту першого в'їзду ). Що ж робити далі? Як легально не тільки залишатися в країні, але і в'їхати на Україну?

Для тривалого перебування в Україні законодавець і передбачив можливість оформлення посвідки на проживання. Іноземець може безвиїзно перебувати на території України (так само як в'їжджати / виїжджати) протягом усього терміну дії посвідки на проживання. Тут то ми і згадуємо, що постійний вид на проживання видається без обмеження терміну дії, а тимчасовий вид на проживання - діє обмежений період (до 3-х років).

Закон «Про імміграцію» встановив, що іноземці які оформили посвідку на проживання в Україні прирівнюються в правах до громадян (крім випадків, прямо передбачених законами, наприклад, відсутність виборчого права, придбання с / г земель тощо.).

Якими ж цивільними правами може користуватися іноземець з дозволом на проживання в Україні. Всі права перерахувати в рамках одного матеріалу важко, але одними з істотних прав будуть:

 • право на освіту (діти можуть отримати безкоштовну освіту);
 • право отримати громадянство України ;
 • безтурботним банківське обслуговування;
 • право на працевлаштування без додаткових дозволів (тільки для постійного виду на проживання);
 • право безмитного ввезення особистого авто;
 • право на пенсійне забезпечення та ін.

До можливих мінусів отримання посвідки на проживання буде той факт, що з точки зору оподаткування існує велика ймовірність віднесення іноземця, який оформив дозвіл на проживання в Україні, до категорії «податкового резидента» - а це загрожує додатковими податками та обліком. Наприклад, про наявність доходів, джерело яких знаходиться не в Україні, необхідно щорічно звітувати в податкові органи.

Як отримати постійний вид на проживання в Україні

Категорії іноземців

Отримати постійну посвідку на проживання в Україні можуть такі іноземці та особи без громадянства:

 • колишні українські громадяни, що залишилися постійно проживати в Україні після прийняття рішення про припинення українського громадянства.
 • особи, які мають право іммігрувати в Україну на постійне проживання на підставі отримання Дозволу на імміграцію;

Як бачимо, попереднім етапом при отриманні постійного ВНП в Україні є оформлення Дозволи на імміграцію. Однак, для відсутності непорозумінь, одразу зазначимо, що як оформлення дозволу, так і отримання посвідчення постійного виду на проживання - відбуваються в рамках одного процесу.

Отже, хто ж може отримати Дозвіл на імміграцію і, як наслідок постійний вид на проживання.

Перелік, встановлений Законом Про імміграцію включає різні підстави, наприклад, іноземець має право на отримання ВНП в Україні в разі наявності повнокровних родичів першої лінії (брат, сестра, дідусь, бабуся, онук чи внучка) - громадян України, тобто . громадянин Росії може оформити постійний ВНП в Україні в разі, якщо його бабуся є громадянкою України.

Ще одними шірокораспространенние підставою є територіальне походження, тобто отримання постійного виду на проживання росіянином (або громадянином іншої країни) можливо, в разі якщо він або хто-небудь з близьких родичів до 16.07.1990. проживав на території майбутньої України. Крім того, постійний вид на проживання в Україні можуть отримати батьки, подружжя і діти іноземця, який вже оформив постійний ВНП в Україні.

Аналогічно його можуть оформити, біженці, опікуни та піклувальники громадян України.

Документи для отримання постійного виду на проживання

Матеріал щодо переліку необхідних документів досить об'ємний. Тому ми винесли його в окрему статтю . Тут же зазначимо базові вимоги:

* - основним є документ, що підтверджує підставу. Так, наприклад, в разі оформлення постійного ВНП на підставі наявності громадянства України у родичів першої лінії необхідні документи, які доводять а) громадянство родича; б) Повнорідними зв'язок (наприклад, при родинному зв'язку з бабусею необхідно показати свідоцтво про народження батьків іноземця. і свідоцтво про народження іноземця).

* - для отримання постійного виду на проживання необхідний мінімум один в'їзд в Україну на момент подачі документів.

* - для громадян країн з візовим порядком знадобиться віза в паспорті, для безвізових країн (зокрема, для росіян) може знадобитися виїзд-в'їзд (перетин кордону України).

Як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні

Зміни 2017 року

Серед нововведень порядку оформлення тимчасового ВНП в Україні з осені 2017 року необхідно виділити наступні:

* - Скорочено термін розгляду документів з 15 до 10 днів.

* - Єдиним органом оформлення тимчасового ВНП в Києві стало Міське управління ДМС Києва. Нагадаємо, що раніше іноземці при певних обставинах оформляли документ в районних відділеннях.

* - Збільшено термін дії документа - відтепер посвідку на проживання діє на весь період дії дозволу на роботу, а він в свою чергу може видаватися в залежності від підстав, терміном дії до 3-років.

* - Розширено категорії іноземців, яким можна оформити документ. Так, іноземний інвестор з розміром інвестиції понад 100 тис. Євро може оформити ВНП строком дії до 2-років.

* - Змінено порядок продовження тимчасового ВНП. При продовженні ВНП на підставі дозволу на працевлаштування необхідно подати інформацію, що підтверджує працевлаштування роботодавцем не менше 3-х українців за період не менше ніж за шість місяців до подачі клопотання про продовження ВНП або про сплату податку на прибуток в розмірі не менше 50 мінзарплати за останній фінансовий рік.

Категорії іноземців

Отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні можуть іноземці та особи без громадянства, які прибули в країну. Ви запитаєте, для чого потрібна вся ця тяганина, може простіше взагалі його не оформляти? Можна і так, але уявіть, що іноземець приїхав в Україну на роботу. Добре, якщо він буває тут рідко, а якщо ні? Що якщо він в силу свого працевлаштування повинен бути тут дуже часто (якщо не сказати завжди)? Але ж є правила перебування іноземця в Україні.

Новий порядок отримання тимчасового ВНП в Україні почав працювати зовсім недавно. Як ми вже згадували вище - основною метою оформлення тимчасової посвідки на тимчасове проживання є легалізація тривалого перебування іноземця.

Отже, на практиці основними підставами для оформлення тимчасової посвідки на проживання є:

 • дозвіл на роботу іноземця як документ, що підтверджує офіційне працевлаштування іноземця на роботу в українське підприємство, банк в Україні;
 • навчання - важливо, що б в'їзд іноземця в країну був на підставі візи, яка оформлена за клопотанням, завіреним Міносвіти;
 • возз'єднання сім'ї, тобто коли один з подружжя вже має тимчасовий ВНП або є громадянином України.

Крім того, тимчасовий вид на проживання в Україні видається іноземцям, які прибули:

 • для участі в ТЕХПРОЕКТ (міжнародна технічна допомога) - це підстава поширюється виключно на зареєстровані договори МТП;
 • для проповідування релігійних навчань - важливо, що б проповідник в'їхав в країну по візі, яка в свою чергу видається релігійної організації на підставі клопотання акцептованої Держкомрелігій;
 • для участі в роботі неурядових організацій іноземних держав - іншими словами для роботи в філії та представництва, акредитованих Мін'юстом;
 • для виконання наукової, культурної, освітньої, волонтерської діяльності на підставі міжнародних договорів або спецпрограм - необхідна наявність офіційних договорів;
 • для роботи кореспондентом або представником іноземних ЗМІ;
 • іноземцям, які прибули незаконно, але тимчасово знаходяться на території України через неможливість видворення з країни (на час дії непереборних обставин).
 • з 2017 року - вид на проживання також оформляється іноземним інвесторам, які внесли до статутного фонду українського підприємства суму не менше 100 тис. Євро. Термін дії такого виду на проживання становить 2 роки (з можливістю щорічного продовження). Відзначимо, що факт внесення інвестиції також є підставою оформлення постійного ВНП.

Документи для отримання тимчасової посвідки на проживання

Оформлення дозволу на проживання в Україні здійснюють органи Державної міграційної служби (раніше ОВІР, ГІРФО). Раніше орган видачі документа залежав від підстав для отримання тимчасового ВНП визначається територіальний орган ДМС. Так, у разі оформлення ВНП на підставі працевлаштування - пакет документів подавався в ГМС м.Києва (міське управління), а в разі возз'єднання сім'ї (до громадянина України) - районне управління. З 2017 року - єдиним органом видачі тимчасового ВНП є Міське управління ГМС міста Києва (вул. Березняківська, 4А)

Щоб отримати тимчасовий ВНП, заявник подає до органів ГМС за місцем проживання заяву з пакетом документів. Що ж стосується конкретного переліку документів для отримання посвідки на проживання, то тут теж є нюанси. Так, наприклад, існує основний список документів куди входять:

 • заяву особи;
 • паспортний документ або паспорт, його копія;
 • завірений переклад на українську мову сторінок паспортного документа (документа, що посвідчує особу) з особистими даними заявника;
 • платіжний документ про сплату адмінсборов;
 • копія довідки про присвоєння ІПН (при наявності).

Додатковий список документів залежить від підстав для оформлення документа. Так, для отримання тимчасового дозволу на проживання по шлюбу з громадянином України необхідно додатково подати: а) гарантійний лист чоловіка; б) довідка про доходи чоловіка (можливі варіанти); в) копія свідоцтва про шлюб. При оформленні тимчасового ВНП на підставі працевлаштування - необхідно надати копію дозволу на працевлаштування, видане Центром зайнятості. Залежно від підстав оформлення ВНП можуть надаватися і інші документи.

В подібних випадках буде дуже корисним сприяння професійній компанії, яка в найкоротші терміни допоможе підготувати пакет документів і отримати посвідку на проживання в Києві.

Якщо вас цікавить конкретний перелік документів для отримання посвідки на тимчасове проживання - надішліть запит і ми надішлемо вам пропозицію.

Ми гарантуємо не тільки якісний і надійний сервіс, в нашій особі ви отримуєте професійного консультанта з міграційних питань. Одного разу звернувшись до нас, ви в подальшому завжди зможете розраховувати на наш кваліфіковану пораду або консультацію!

Вид на проживання в Україні: штамп про прописку

Щоб отримати вид на проживання в Україні обов'язковою умовою є обов'язок іноземця поставити штамп про прописку (реєстрацію місця проживання) в ВНП, протягом 30 днів з моменту оформлення посвідчення.

ОБЕРЕЖНО! продаж прописки

Чим загрожує використання покупної прописки?

Отже, ви вирішили оформити посвідку на проживання, але розумієте що основна проблема в тому, що у вас просто немає можливості її оформити. У вас в підсумку два варіанти:
Перший, Ви відкриваєте інтернет і знаходите купу оголошень «продам прописку». Ви погодилися, віддали $ 300 отримали ВНП з пропискою. Начебто все добре - ви щасливі.
Другий варіант, «фахівці», які оформляють вам ВНП пропонують вирішити цю проблему. Ви погоджуєтеся. Віддаєте додатково $ 600, отримуєте посвідчення і радієте.

Купівельна прописка - дуже делікатний продукт. Рада професіонала - ось що вам потрібно в цьому питанні!

Запитайте, що тут поганого? Та нічого, крім таких дрібниць:

 • Купуючи прописку в інтернеті, ви з легкістю можете потрапити на простих шахраїв, які вам просто-напросто «намалюють» штамп про прописку, а це ст. 358 Кримінального кодексу «Підробка документів» (обмеження свободи до 2-ох років).
 • Купуючи прописку у «фахівців», ви ризикуєте нарватися на: а) см. Вище; б)   використання, так званих адрес масової реєстрації, на яких вже зареєстровано понад 50 осіб, і вся схема тримається на зарвалися дільничному-міліціонера, якого можуть звільнити не сьогодні-завтра, і тоді ви стикаєтеся з «подачею неправдивих відомостей».

Обидва описані варіанти загрожують анулюванням дозволу на проживання, а як наслідок - аж до примусового повернення в країну виїзду з забороною на в'їзд в Україну.

Зверніть увагу, що ми не заперечуємо можливості покупки прописки, ми лише звертаємо вашу увагу на те, що прописка повинна бути хорошою. Що значить хорошою? Це питання індивідуальне, скажемо одне: штраф на господаря квартири за продаж прописки може скласти до 8500 грн.

Що робити? Допомога професіоналів - ось що вам необхідно!

Термін і вартість оформлення посвідки на проживання в Україні

Термін оформлення постійного виду на проживання

Тут необхідно згадати про законодавче роздробленні процесу отримання постійного ВНП: а) оформлення Дозволи на імміграцію - законодавчо встановлений термін один рік; б) оформлення безпосередньо посвідчення постійного виду на проживання приймається органом ДМС протягом 15 днів з моменту подачі пакета документів.

Ми готові вам запропонувати термін отримання постійного виду на проживання - від 2 місяців (точний термін залежить від підстав для оформлення - відправити запит ).

Термін оформлення тимчасової посвідки на проживання

Законодавчо встановлений термін оформлення органом ГМС тимчасової посвідки на проживання - 15 робочих днів з моменту подачі документів. Зверніть увагу, що подача документів можливе виключно в прийомні дні. Ми готові запропонувати вам різні варіанти терміну оформлення тимчасової посвідки на проживання.

Вид на проживання в Україні документи

з вас і ми зробимо самостійно швидко і дешево, гарантія успіху.

Вид на проживання в в Україні 2018

враховує всі зміни, гарантія якості та швидкість виконання.

Тимчасовий вид на проживання в Україні

через утворення, навчання, стажувань, гарантія якості, швидко, вигідно, зручно!

Як отримати тимчасовий вид на проживання в Україні

знає наш адвокат по міграційним питанням , все просто, консультація відповідно до ваших бажань і можливостей отримати тимчасовий вид на проживання (ВНП) в Україні.

Тимчасовий вид на проживання в Україні дасть право

(ВНП) дає право іноземному громадянину законно проживати в Україні на протязі певного терміну дії тимчасового виду на проживання. Зробимо все по Вашим бажанням та по максимуму.

Вид на проживання в Україні, оформлення ВНП в Україні

- просто, вигідно, зручно, недорого, все професійно, юридичний супровід на протязі всього терміну дії тимчасового виду на проживання
тел. +38-097-408-93-92 (Viber)
тел. +38-095-111-98-17 (WatsApp)

Адвокат по міграційним справам Київ

імміграційний адвокат Київ - юрист з імміграційних питань в Києві - рішення Ваших проблем:
 • легалізація іноземців в Україні

  на підставі Ваших і зібраних нами документів
 • продовження терміну перебування в Україні

  , оспорювання депортації та інші послуги юридичного характеру
 • Віза в Україну для іноземців

  , віза "С", віза "Д", запрошення, збір документів, переклад, нотаріус
 • Реєстрація СПД нерезидента

  ; ФОП нерезидент ; реєстрація нерезидента в Україні ; також інші послуги юридичного характеру
 • Реєстрація підприємця іноземця

  , отримання ІПН коду, реєстрація місця проживання , юридичний, бухгалтерський супровід
 • як відкрити свій бізнес іноземцю в Україні

  - все просто, головне бажання, решта все зробить наш адвокат та юрист
 • Реєстрація іноземця підприємцем в Україні

  , отримання коду ІПН , зареєструвати ТОВ та інші юридично значимі послуги в Україні для іноземців, для створення бізнесу через фірму або як приватного підприємця
 • Реєстрація ТОВ нерезидентом України

  , отримання ІПН, юридичні адреси, юридичний і бухгалтерський супровід при діяльності ТОВ, будь-які види податкового оподаткування
 • Реєстрація ПП іноземцем в Україні

  , отримання ІПН, юридичний супровід, бухгалтерський супровід, аудит і всі інші послуги супроводу бізнесу
 • Реєстрація ПП (ФОП) ТОВ

  , отримати ІПН швидко для іноземців без їх присутності, подальше юридичне обслуговування , бухгалтерське обслуговування , здача звітності ПП, ТОВ для іноземців (іноземних громадян-підприємців в Україні)
 • Реєстрація ПП (ТОВ) іноземцям в Україні

  , ІПН , бухгалтерська звітність для іноземних громадян нерезидентів підприємців в Україні
 • Бухгалтерські та юридичні послуги для іноземців в Українітеги: Юридические услуги в Киеве, юрист, адвокат, услуги юриста, услуги адвоката, адвокатские услуги в Киеве
закрить
Введіть Ваше ім'я: E-mail:
Запитання адвокату